تورکمن صحرا مدیا
www.turkmensahramedia.net
info@turkmensahramedia.net
|

تعداد بازديد: 1367
(تعداد نظر : 2)

.
3 آدر 1390

بمناسبت آغاز ششمین سال فعالیت سایت تورکمن صحرا مدیا !

از فعالیت سایت تورکمن صحرا مدیا پنج سال است که میگذرد. سایت تورکمن صحرا مدیا در طی این پنج سال از فعالیت خویش همواره کوشش نموده است که با نقد سالم و پویا، مسائل تورکمن صحرا و زندگی ملت ترکمن را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به بحث گذارده و به روشنگری بپردازد. در طی این چند سال، سایت تورکمن صحرا مدیا در عین حال تلاش نمود که در حد توان و باور خود به ترویج افکار دمکراتیک و عدالت جویانه و آزادیخواهانه در سطح کل جامعه و بویژه تورکمن صحرا به درج مطالبی علمی، تئوریک و اطلاعاتی در رابطه با موضوعات مختلف تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مبادرت ورزد. با این هدف، سایت تورکمن صحرا مدیا جهت برآورده ساختن این منظور،کوشش نمود که علاوه بر بهره گیری از نوشتجات همکاران سایت و همینطور دیگر دوستان ترکمن، نقطه نظرات دیگر شخصیتهای سیاسی و فعال غیر ترکمن جامعه مان را نیز در رابطه با موضوعات و رویدادهای مهم داخلی و خارجی کشور که به نحوی با منافع ملت ترکمن مرتبط بودند، در اشکال مصاحبه کتبی و شفاهی و ترجمه و عکس و تصاویر ویدئویی و غیره انعکاس دهد.
شکی نیست که در انجام این وظایف، نمیتوان نقش دلسوزانه و برخورد صمیمانه بسیاری از خوانندگان را که همواره با ارسال مقالات و تذکرات و پیشنهادات و ابتکارات سازنده خویش مشوق تداوم و بهبودی راه ما بوده اند نادیده گرفت. با رهنمودها و همکاریهای این دوستان که بسی بر تجارب ما افزود، بسیاری از کاستیهای گذشته رفع گردیده و سطح کیفی سایت تورکمن صحرا مدیا در شکل و مضمون خود ارتقای بیشتری یافته و بهمان میزان نیز تعداد بازدید کنندگان سایت از داخل و خارج کشور بسی افزایش یافت.
در طی چند سال گذشته، سیاست سایت ما در همکاری با دیگر سایتهای ترکمنی و غیر ترکمنی داخل و خارج از کشورهمواره بر پایه احترام متقابل و روابط دوستانه متکی بوده است و در طی این مدت میزان همکاری ما با دیگر سایتهای معتبر کشورافزایش یافته و ما کوشش نمودیم که بعنوان یک سایت ترکمنی توانایی ترکمن ها را در ارائه نقطه نظرات مستقل خویش پیرامون مسائل مختلف جامعه در میان دیگر سایتهای ایرانی تثبیت و تحکیم بخشیم.
سایت تورکمن صحرا مدیا در طی چند سال فعالیت خویش همواره تلاش نمود که با درج مطالب مختلف اعم از دوستان ترکمن و غیر ترکمن، فضای بحث سازنده و کارسازی را ایجاد نماید. در این بین، تلاش حداکثر ما آن بوده و خواهد بود که با کمک دیگر دوستان، فضای هر چه بیشتر معتدل تر و جذابی را برای تداوم همکاریهای متقابل و ثمر بخش ایجاد نماییم. ما ضمن اینکه از دریافت نظرات سالم و سازنده همچنان استقبال میکنیم، در عین حال از چاپ نظرات توهین آمیز و بی ربط و غیر سازنده که به مسمومیت و تیرگی روابط منجر میگردد معذوریم.
اما در کنار همه این نکاتی که بدان اشاره گردید، در عین حال نمیتوان این موضوع را نادیده گرفت که سایت ما هنوز در راه رفع کمی و کاستیها و بویژه در عرضه کردن مطالب هر چه غنی تر و بویژه در عرصه بخش ترکمنی با کمبودهای جدی روبروست. در این رابطه، ما علیرغم محدودیتهای زمانی خود ضمن تلاش بیشتر برای ارائه مطالب هر چه متنوع تر و مضمونی تر، از دیگر دوستان ترکمن قلم بدست و صاحب فکر و اندیشه نیز انتظار داریم که در ارائه و انتقال نقطه نظرات و دیدگاههایشان و تقسیم افکار خود با دیگران چه به زبان ترکمنی و چه فارسی، در رابطه با حوادث مهم کشور و منطقه تورکمن صحرا و بین المللی و همینطور برخوردهای نقادانه و روشنگرایانه شان نسبت به اندیشه ها و نظرات منتشره از سوی برخی دوستان ترکمن و غیر ترکمن فعال تر برخورد نموده و دیگران را از گنجینه دانش خود محروم نسازند.
هدف از طرح این نکته صرفا انتقاد و یا عمده کردن کاستیها و یا توانمندیها در میان ما ترکمن ها نیست. همه ما چه در قالب فعالیت فردی و یا جمعی و تحت هر نامی که باشد قطعا با کاستیهایی روبرو بوده و میباشیم. سایت تورکمن صحرا مدیا هم بهیچوجه این ادعا را نداشته و ندارد که مجموعه کاملی از خرد و بدون نقصان است و بعنوان بخشی از نیروهای روشنفکر ترکمن همواره تلاش نموده و مینماید که هم در راستای پاسخ به منافع ملی و دمکراتیک مردم ترکمن و ارتقای سطح دانش روشنفکران ترکمن گامهایی بردارد و هم اینکه به سهم خود در راه ایجاد همپیوندی میان گرایشات و دیدگاههای مختلف میان روشنفکران ترکمن رابطه ای سالم و بالنده و دوستانه برقرار نماید.
لذا در آستانه آغاز ششمین سال فعالیت سایت تورکمن صحرا مدیا، ضمن تشکر فراوان از کلیه دوستانی که ما را با ارسال مقالات و نظرات و پیشنهادات خود یاری نمودند، امیدواریم که در اینراه ضمن فعال شدن هر چه بیشتر نیروهای مسئول و متعهد ترکمن در ارائه نقطه نظرات خویش، همیاری و همکاری فکری آنان را همواره با خود داشته و بتوانیم همه ما با پیروی از روشهای انسانی و عقلانی و با پرهیز از پیشداوریها، کینه توزیها و بد اندیشیها و توهینها و با حمایت و ارتقای دانش و کیفیت یکدیگر نقش شایسته و مناسبی را در راه سعادت و بهروزی ملت ترکمن ایفا نمائیم.

نظرها
نظرلی م.
2011-11-26 18:40:55

دبیر محترم سایت ترکمن صحرا مدیا

آقای احمد مرادی

آغاز ششمین سال فعالیت سایت ترکمن صحرا مدیا را به شما ، اعضای هییت مدیره و همچنین همکاران و خوانندگان محترم سایت ، صمیمانه تبریک میگویم.

امیدوار� � که سایت شما در سال نوین فعالیتی خود در جهت دستیابی به انسجام فکری و عملی فعالین ترکمن ، نقشی سازنده و تاثیر گذار را در کارنامه داشته باشد.

در پایان برای شما و همکاران محترمتان آرزوی سلامتی و موفقیت بیش از پیش را دارم.

با احترام

نظرلی م.

احمد مرادی
2011-11-27 07:10:22

دوست گرامی نظرلی م.

قبل از همه از اظهار لطفت نسبت بما و تبریک آغاز ششمین سال سایت صمیمانه تشکر میکنم.منهم بسهم خود از رفقای فعال و صاحب نظر ترکمنی مثل شما انتظار دارم که در راه انسجام فکری و عملی فعالین ترکمن، دانسته ها و افکار و نظرات شان را غیر از شکل نظر دهی که البته مفید است، در عین حال سعی نمایند که آنان را در قالب مقالاتی مستقل ارائه دهند.با امید دیدن فعال تر شدن تو و دیگر دوستان قلم بدست ترکمن و تولید مقالات هر چه بیشتر، برایت آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

با تشکر مجدد از تو- احمد مرادی


نظر شما در مورد مطلب بالا
نوشتن نام و نظر هر دو ضروري است
(نظر شما مدت کوتاهي پس از دريافت منتشر مي شود)
(مطالب توهين آميز درج نمي شود)
* نظر :
حد اکثر 300 کلمه
* نام :
توجه: برای اينکه پيام شما فرستاده شود لطفا عددی را که در شکل بالای بخش نظرها مي بينيد در سمت راست آن بنويسيد.
علت این کار این است که جلوی پیام های تبلیغاتی که توسط برنامه های کامپیوتری فرستاده می شود گرفته شود.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع آزاد است
بازگشت به صفحه قبل