تورکمن صحرا مدیا
www.turkmensahramedia.net
info@turkmensahramedia.net
|

تعداد بازديد: 1331

احمد مرادی
10 آدر 1390

بیاد دوست گرانقدرم هوشنگ

مصداق این شعر کریم قربان نفس « یازماسی آغئر دوشن غوشغی»، نوشتن این چند سطر نیز در باب یکی از نیک ترین انسانهایی که می شناختم بهمان اندازه دشوار است. بسیاری می آیند و میروند و زندگی و مرگ آنها بقول صمد بهرنگی نه تأثیری برخود داشته و نه محیط اطراف. اما هوشنگ چنین نبود، خصلت بسیار والای انسانی و معرفت و جوانمردی او شاید کمترین خاصیتی باشد که اشاره میکنم و احترام عمیق او در میان دوستان ترکمن و غیر ترکمن و تأثیر شیوه رفتاراو بر دیگران، به اعتراف همگان نشان از حقانیت و وجود خصلتهای انسانی او دارد.
مدت آشنایی من با وی زیاد نبود و شاید دوستانی که از ایام کودکی او را می شناختند قضاوت و تصویر درست و گویاتری از او ارائه نمایند، ولی من در همان مدت کوتاه بودن با او همواره با انسانی رئوف، پاک نیت، خوش قلب و انسان دوست روبرو گردیدم که در این مدت بسیاری چیزها از او آموختم. برای کمک به دوستان خود همیشه آماده بود و من تا بحال نه دیدم و نه شنیدم که او قلب کسی را جریحه دار کرده و یا به درخواست کسی جواب رد داده باشد.
نگرش او نسبت به مبارزه سیاسی قبل ازاینکه در چارچوب اهداف حزبی تعریف گردد، بیشتر جنبه انسانی و مضمونی و اعتقاد به رهایی ستمکشان و بخصوص ترکمنها داشت. او این خصلت مبارزاتی را توانست با گذر از تنگنای مشکلات سالهای آخر زندگیش سپری کرده و با پا گذاردن در زندگی کیفیتا نوینی، الگوی موفقی برای دیگران باشد. اما افسوس......
شنیدن خبر مرگ عزیزان و دوستان همواره ناگوار است و همه ما در طی این سی سال پیش این امر را بارها و بارها تجربه کردیم، ولی نمیدانم چرا شنیدن خبر درگذشت او تأثیری دیگر بر من برجای گذاشت که وقتی دوم ماه دسامبر فرا میرسد، بی اختیار بیاد آنروزهای شوم عزاداری در سوگ از دست دادن یکی از بهترین فرزندان خلقم افتاده و وقتی صحنه های آنروز را بیاد آورده و تجمع وسیع دوستان را در مراسم سوگواری از ذهنم میگذرانم، در عین اندوه، از سوی دیگر خرسند میگردم که هوشنگ به چه میزان از احترام میان دوستان خویش برخوردار بود. او واقعا چنین انسانی و شایسته چنین احترامی بود، هر چند هیچکس کامل نیست، ولی او در شرایط امروز ناملایمات و نادوستی ها، تجمعی از انسانیت بود. یاد و خاطره اش گرامی باد!

نظرها
نظر شما در مورد مطلب بالا
نوشتن نام و نظر هر دو ضروري است
(نظر شما مدت کوتاهي پس از دريافت منتشر مي شود)
(مطالب توهين آميز درج نمي شود)
* نظر :
حد اکثر 300 کلمه
* نام :
توجه: برای اينکه پيام شما فرستاده شود لطفا عددی را که در شکل بالای بخش نظرها مي بينيد در سمت راست آن بنويسيد.
علت این کار این است که جلوی پیام های تبلیغاتی که توسط برنامه های کامپیوتری فرستاده می شود گرفته شود.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع آزاد است
بازگشت به صفحه قبل